Розробник антивірусів Norton домовився про покупку Avast – сума операції перевищує $ 8 млрд

Конкуруючі розробники антивірусного ПЗ NortonLifeLock і Avast оголосили про підписання угоди, що передбачає злиття бізнесів шляхом поглинання.

За умовами угоди, NortonLifelock викупить всі акції (що знаходяться у вільному обігу) Avast і створить більш велику компанію з кібербезпеки. NortonLifeLock оплатить покупку коштами і своїми акціями, виходячи з ціни $ 27,20 на момент закриття торгів 13 липня 2021 року – за день до появи в ЗМІ повідомлень про можливу операцію. Акціонери Avast зможуть вибрати з двох варіантів: по $ 2,37 за кожну акцію і 0,19 акції NortonLifeLock або по $ 7,61 і 0,03 акції NortonLifeLock. Сума угоди в залежності від того, який варіант виберуть акціонери, складе від $ 8,1 до $ 8,6 млрд.

Після злиття у NortonLifeLock буде дві штаб-квартири: в Празі і в Темпе. Акції об’єднаної компанії будуть торгуватися на біржі NASDAQ.

Нинішній гендиректор Norton Вінсент Пілет і фіндиректор Norton Наталі Дерс залишаться на своїх посадах, а гендиректор Avast Ондржей Влчек отримає посаду президента об’єднаної компанії і місце в раді директорів. Співзасновник Avast Павло Баудіш також увійде до ради директорів NortonLifeLock в якості незалежного директора.

Прогнозовані стратегічні і фінансові переваги від злиття NortonLifeLock і Avast

  • Загальна кількість діючих користувачів досягне 500 млн.
  • Розширення географії та продуктового портфоліо шляхом поєднання «сильних сторін Avast в області конфіденційності та NortonLifeLock – в області ідентифікації».
  • Двозначне зростання виручки в довгостроковій перспективі (виручка Avast в 2020 році склала $ 892,9 млн, а Norton – $ 2,4 млрд).

Avast, заснована в Чеській Республіці, займається розробкою антивірусів для роздрібних клієнтів і малого бізнесу з 2010 року, а п’ять років тому вона придбала компанію AVG.
NortonLifeLock – споживча частина бізнесу Symantec, яка відокремилася після того, як Broadcom придбала бізнес Symantec в області корпоративної безпеки два роки тому за $ 10,7 млрд. Антивірус Norton існує в різних формах з 1991 року і залишається популярним варіантом для споживачів протягом 30 років.