Віруси створюють виробники антивірусів?

Віруси створюють виробники антивірусівУ середовищі і звичайних користувачів і IT-фахівців час від часу мусується меседж, що віруси створюються в тих же лабораторіях, де і розробляються антивірусні продукти. Чи правда це ми точно ніколи не дізнаємося, адже за поширення вірусного коду передбачена кримінальна відповідальність в усіх цивілізованих країнах світу. Ми можемо лише здогадуватися, грунтуючись на своїх припущеннях і аналізуючи деякі факти.
Ми не ставимо перед собою мету розкрити чергову “світову змову”, а просто проаналізуємо кілька моментів навіщо “потрібно створювати віруси” і кому це вигідно.

1. Створення вірусного коду для вимагання. В даному випадку потрібно розділити творців вірусного коду на дві категорії: хакери, які дійсно намагаються за допомогою вірусного коду виманити у нас фінанси і навколоурядові хакерські співтовариства (кібервойска, якщо хочете), які маскуються під хакерів-самоучок. Метою другої категорії є не вимагання фінансів, а руйнування інфраструктури, нанесення максимального фінансового збитку супротивникові. І перша і друга категорії навряд чи пов’язані з антивірусними виробниками, але…

2. Створення всіляких кейгенов і патчів для злому легального ПЗ. Дана категорія хакерів, як правило, не альтруїсти, вони дуже часто в свої “продукти” вкладають модулі, за допомогою яких створюються глобальні бот-мережі, здатні розсилати спам або організовувати масовані атаки на ресурси. Ці хакєри теж навряд чи працюють на антивірусні лабораторії.

3. Творці ПЗ для фішингу нам теж не особливо цікаві з тієї причини, що їх цілі – банальна крадіжка грошей у користувачів.


Можна ці пункти плодити довго і наполегливо, поки ми не натрапимо на категорію хакерів, які пишуть код, який дивним чином швидше за все виявляється в вірусних базах у вузького кола антивірусних вендорів. Скептики можуть заперечити, що вірусний код швидко вловлюється антивірусами на локальних машинах користувачів … Ага, вловлюється. 🙂 А як? Проактивним захистом і хмарними технологіями? Ну тоді в антивирусах вже давно б не використовувались вірусні бази, а працювала б тільки одна проактивка, але ж ні, від вірусних баз практично ніхто не відмовляється.

4. У цьому пункті ми розглянемо чому віруси писати виробникам антивірусів вигідно. Одна з можливих причин – конкуренція між антивірусними компаніями, створення штучних проблем для користувачів, які використовують чужі антивіруси. Якщо ти творець антивіруса і вірусів одночасно, то ТВІЙ антивірус буде набагато швидше і більш коректно реагувати на ТВІЙ вірусний код, чужі антивіруси ТВІЙ вірусний код почнуть визначати тільки через день-два, а це вже позитивна репутація ТОБІ і, відповідно, прибуток в чистому вигляді. Правда в даному випадку “конкуренція” – поняття досить умовне, адже використовуються брудні прийоми, а в заручниках цієї війни вендорів всі користувачі ПК. Хто з вендорів грішить вірусописанням – це, знову ж таки, можна тільки здогадуватися.

Ну і наостанок про доцільність використання антивірусів. В ідеалі хотілося б мати ОС, при якій апаратні ресурси витрачалися б виключно на потрібні тільки нам процеси, але таку ОС ще не придумали. Як би нам не хотілось, але без антивірусыв нам всім вже не обійтись. Та й “антивірус” – поняття трохи застаріле, сучасні антивіруси – цілий набір всіляких інструментів і технологій, без яких безпечна робота ПК вже неможлива.


 

G DATA Business
G DATA Business