Українські держустанови атакували кібершпигуни

Українські держустанови атакували кібершпигуниВіруси розповсюджуються за допомогою фішингових листів Дослідники компанії Eset виявили кібершпигунську кампанію, націлену на українські держустанови. Про це повідомляє AIN.ua.

Зловмисники заражають комп’ютери жертв вірусами Quasar RAT, Sobaken і Vermin зі схожим вихідним кодом, за допомогою яких викрадають дані та аудіозаписи розмов з комп’ютерів жертв.

Віруси розповсюджуються за допомогою фішингових листів і вже заразили комп’ютерні мережі кількох сотень жертв з різних держустанов України.

Quasar – шкідливе ПО з відкритим вихідним кодом, призначене для стеження і розкрадання даних із зараженої системи.

Sobaken – модифікована версія Quasar, в якій відсутні деякі функції, але виконуваний файл меншого розміру, тому його легше приховати.

Vermin – найнебезпечніший з трьох. Крім виконання стандартних завдань, таких як моніторинг того, що відбувається на екрані, завантаження файлів, він також містить набір функцій, які дозволяють включати запис звуку, викрадати паролі і зчитувати натискання клавіш.

Примітно, що віруси модифіковані таким чином, щоб працювати тільки при російській або українській розкладці з IP-адресами в межах Росії або України. Якщо ці умови не дотримані, вірус самостійно видаляється. Фахівці відзначають, що кампанія активна щонайменше з жовтня 2015 року. В Eset за активністю хакерів спостерігають з середини 2017 року, а в січні 2018-го про кампанію вперше повідомили публічно, проте з того часу її масштаби тільки прогресують.
www.glavcom.ua